Mazkur shourum O‘zbekistonning eksport salohiyatini Yevropa bozorida keng targ‘ib etish, mahalliy mahsulotlarning xalqaro bozorlardagi raqobatbardoshligini oshirish hamda milliy ishlab chiqaruvchilar bilan Chexiya va boshqa Yevropa davlatlari ishbilarmon doiralari o‘rtasida bevosita hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan muhim platforma hisoblanadi. Shuningdek, u investitsiyaviy va savdo aloqalarini kengaytirishga xizmat qiladi.
Shourum ekspozitsiyasida mamlakatimizning 17 ta yetakchi korxonasi tomonidan ishlab chiqarilgan 48 turdagi mahsulot namoyish etilmoqda. Ular orasida sanoat mahsulotlari, qurilish materiallari, elektrotexnika buyumlari, maishiy mahsulotlar hamda eksport salohiyati yuqori bo‘lgan boshqa turdagi tovarlar o‘rin olgan.
Tadbir davomida ushbu tashabbus O‘zbekiston mahsulotlarining Yevropa bozoridagi nufuzini yanada oshirish, eksport yo‘nalishlarini kengaytirish va ikki mamlakat tadbirkorlari o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etishi ta’kidlandi.
Shourum faoliyati orqali mahalliy ishlab chiqaruvchilar uchun Chexiya hamda Yevropa Ittifoqi mamlakatlari bozorlariga kirish, yangi biznes hamkorlarni jalb etish va istiqbolli savdo-iqtisodiy loyihalarni amalga oshirish uchun keng imkoniyatlar yaratilishi qayd etildi.

As part of a business trip to the Czech Republic by representatives of the Agency for Technical Regulation of Uzbekistan, the "Made in Uzbekistan" national showroom began its activities in Prague.
This showroom is an important platform aimed at widely promoting the export potential of Uzbekistan in the European market, increasing the competitiveness of local products in international markets, and developing direct cooperation between national manufacturers and the business circles of the Czech Republic and other European countries. It also serves to expand investment and trade relations.
The showroom exposition displays 48 types of products manufactured by 17 leading enterprises of our country. Among them are industrial products, construction materials, electrical appliances, household products, and other types of goods with high export potential.
During the event, it was noted that this initiative will play an important role in further increasing the prestige of Uzbek products in the European market, expanding export destinations, and strengthening cooperation between entrepreneurs of the two countries.
It was noted that the showroom's activities will create broad opportunities for local manufacturers to enter the markets of the Czech Republic and the European Union, attract new business partners, and implement promising trade and economic projects.